16 mar

Indios Bravos – jeden z najpopularniejszych zespołów polskiej sceny reggae – 18 lipca wystąpi w golczewskiej restauracji Herbowa! Podczas koncertu muzycy zaprezentują zarówno swój dotychczasowy dorobek, jak i materiał z najnowszej płyty „JATATA”. Początek o godz. 21.00.

Muzyka Indios Bravos to unikatowa mieszanka reggae, rocka i bluesa. Mocną stroną utworów są teksty, niosące pozytywne, filozoficzne przesłanie. Całość dopełnia charakterystyczny, hipnotyzujący wokal Piotra „Gutka” Gutkowskiego – jednego z najbardziej utalentowanych polskich wokalistów, który współpracował z czołowymi polskimi zespołami hip-hopowymi, tj. Paktofonika czy Kaliber 44.

Grupa Indios Bravos powstała w 1997 roku z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha, założyciela i ówczesnego lidera zespołu Hey. Od tego czasu formacja sukcesywnie się rozwija, nagrywając kolejne płyty, których na koncie mają już siedem: „Part One” (1999), „Mental Revolution” (2004), „Mental Revolution (extended version)” (2006), „Peace” (2007), „Indios Bravos” (2009), „On Stage” (2009) i „JATATA” (2013). Od 2003 roku zespół regularnie występuje na scenie, grając kilkadziesiąt koncertów rocznie, które każdorazowo gromadzą tłumy miłośników ich muzyki. Grupa grała również na wszystkich liczących się polskich festiwalach, tj. Heineken Open’er Festival, Jarocin, Coke czy Przystanek Woodstock.


W golczewskiej restauracji Herbowa Indios Bravos wystąpi 18 lipca w składzie: Piotr Banach – gitara, Piotr Gutkowski (Gutek) – śpiew, Krzysztof Sak – gitara, Rysiek Łabul – gitara basowa i Lech Grochala – instrumenty perkusyjne.

„Będzie to już drugi koncert Indios Bravos w Herbowej” – mówi Maciej Zieliński, właściciel restauracji Herbowa i organizator wydarzenia – „Po raz pierwszy zespół wystąpił na naszej scenie dwa lata temu, kiedy rozpoczynaliśmy działalność. W tym roku zaprosiliśmy ich ponownie, aby uczcić drugie urodziny lokalu. Jestem przekonany, że golczewska publiczność znowu gorąco przyjmie tych niezwykle utalentowanych muzyków”.

Koncert rozpoczyna się o godz. 21.00. Bilety można nabyć w klubie w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu). Herbowa mieści się w samym centrum Golczewa przy ul. Zwycięstwa 9. W zmodernizowanym w 2012 roku, dwupoziomowym lokalu znajdują się: restauracja – słynąca w okolicy z wyśmienitej kuchni i profesjonalnej obsługi, bar/pub – będący na co dzień miejscem spotkań mieszkańców miasteczka oraz dyskoteka – miejsce weekendowej rozrywki i cyklicznych koncertów.