Zbigniew Wodecki – utalentowany polski instrumentalista, piosenkarz i kompozytor, autor m.in. takich przebojów jak „Chałupy”, „Zacznij od Bacha” czy „Pszczółka Maja”, laureat wielu konkursów i festiwali – wystąpi w golczewskim klubie Herbowa! Solowy koncert artysty odbędzie się 21 listopada o godz. 20.00.

Zbigniew Wodecki rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył. Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Krakowie, w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-tych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Chałupy”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja”.

Instrumentalista, kompozytor, aranżer, jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa, a przecież ciągle nie zamknięta! W ubiegłym roku wydał kolejną płytę „platyNOWA”. Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „ Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

„Zbigniew Wodecki to uznany artysta wielkiego formatu, wielokrotnie nagradzany za wybitne osiągnięcia, odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. To dla nas ogromne wyróżnienie, że tak utalentowany muzyk wystąpi w Herbowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów, to z pewnością będzie niezapomniany koncert” – mówi Maciej Zieliński, właściciel restauracji Herbowa.

Koncert odbędzie się 21 listopada (piątek) o godz. 20.00. Bilety w cenie 45 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Herbowej (ul. Zwycięstwa 9, Golczewo) oraz w sklepie Oszczędny koszyk (ul. Szczecińska 12, Kamień Pomorski).