12 kw.
bednarek

Kamil Bednarek – utalentowany i charyzmatyczny wokalista, dzięki któremu muzyka reggae zyskała w Polsce ogromną popularność – po raz kolejny wystąpi z zespołem w Golczewie! Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszy album pt. „Oddycham…”, jednak publiczność może spodziewać się także ulubionych kawałków z dotychczasowego dorobku zespołu. Muzycy wystąpią w golczewskim klubie Herbowa 11 października o godz. 19.00.

Kamil Bednarek, niekwestionowana gwiazda polskiego reggae, dał się poznać szerszej publiczności dzięki udziałowi w programie „Mam talent!”. Po zajęciu II miejsca w telewizyjnym show jego kariera nabrała zawrotnego tempa – jego płyty sprzedają się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, a bilety na koncerty rozchodzą się błyskawicznie.

„Będzie to już trzeci koncert zespołu Bednarek w Herbowej” – mówi Maciej Zieliński, właściciel restauracji Herbowa i organizator wydarzenia – „Po raz pierwszy wystąpili na naszej scenie w zeszłym roku. Ponieważ zainteresowanie koncertem było ogromne, a bilety sprzedały się w kilkanaście minut, zespół zgodził się wówczas wystąpić po raz drugi następnego dnia. Od tego czasu muzycy nagrali kolejną płytę „Oddycham…”, dlatego podczas tegorocznego koncertu fani z Golczewa i okolic będą mieli okazję usłyszeć na żywo nowe utwory zespołu. Jestem przekonany, że publiczność ponownie przyjmie ich bardzo gorąco”.

Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji StarGuardMuffin, która powstała w 2008 roku w Brzegu. Zespół był wielokrotnie nagradzany, zdobył m.in. pierwsze miejsce na „Rock Reggae Festiwal” w Brzeszczach (2008), wyróżnienie na festiwalu „ZMRock” w Nidzicy (2010) czy nagrodę specjalną podczas imprezy „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim (2010). Pod koniec 2010 roku kapela wydała debiutancki album „Szanuj”, który osiągnął status podwójnej platynowej płyty.

W 2012 roku działalność StarGuardMuffin została bezterminowo zawieszona. Kamil Bednarek z perkusistą Maćkiem Pilarzem i klawiszowcem Radki